Wybierz podkategorię

Piknik militarny dla szpitala na Polnej

23/09/2021

W najbliższą niedzielę, 26 września warto wybrać się na plażę nad jeziorem Strzeszyńskim. Od godziny 11.00 odbędzie się piknik militarny dla GPSK. Przed nami dzień pełen atrakcji, ale też ważnych tematów i porad, których będą udzielać specjaliści z Polnej.

Celem pikniku jest wsparcie opieki nad pacjentami i ich rodzinami w przypadku, kiedy choroba nie jest w pełni uleczalna i często łączy się z paliatywnym trybem opieki. Ideą specjalistów z Polnej jest wsparcie rodzin wówczas, gdy otrzymują niepomyślne informacje o stanie zdrowia swojego dziecka i muszą podejmować najtrudniejsze decyzje. Zebrane na licytacjach środki pozwolą na zakup przedmiotów, które umożliwiają najmłodszym oswoić się z dotykiem oraz sfinansują szkolenia dla rodziców przygotowujące ich do opieki poszpitalnej.

Piknik to wiele atrakcji na świeżym powietrzu dla całych rodzin. Będą pokazy, wystawy i zajęcia dla dzieci. Nie zabraknie instruktaży ratownictwa medycznego i technicznego, a także demonstracji umiejętności straży pożarnej. Piknik to także okazja do spotkania specjalistów neonatologów, którzy na co dzień troszczą się o najmłodszych pacjentów.

Zbiórkę można wesprzeć w każdej chwili: link do zbiórki: https://zrzutka.pl/7e4p4s

Serdecznie zapraszamy!

Do zobaczenia na plaży w Strzeszynku!