Wybierz podkategorię

Terapia Sercem

Uwaga:  Ze względu na sytuacje epidemiczną w kraju program w/w terapii sercem zostaje zawieszony.

„Małe bezbronne, a zwłaszcza odrzucone dzieci potrzebują najwięcej ciepła i miłości. A my możemy im coś podarować- to coś nie kosztuje nic – a nazywa się czułość i miłość. Są to najważniejsze w pierwszych dniach życia emocjonalne potrzeby nowo narodzonych dzieci.”

Wolontariusze działają wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne i to nie tylko w obszarze pomocy społecznej, lecz w każdej dziedzinie życia społecznego i środowiska naturalnego. Bycie wolontariuszem to bezpłatne, świadome, dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinne, koleżeńskie i przyjacielskie. Wolontariat nie jest przymusem, ma nieść radość i dawać radość innym. Wolontariusz, który nie jest przekonany do pracy może spowodować więcej krzywdy, niż nieść pomocy. A jemu samemu może przynieść to zniechęcenie i poczucie źle wykonanego zdania.

Aby zostać wolontariuszem "Terapii sercem" nie trzeba wiele, wystarczy tylko chcieć pomóc niechcianym dzieciom. Nie liczą się tu pieniądze czy dobra materialne. Ważne, aby nasze serce nie było z kamienia! I żebyśmy mogli je przekazywać na dłoni innym, którzy tego potrzebują.

Każdy z nas może ofiarować coś wielkiego, tym najmniejszym, zwłaszcza w ich pierwszych, tak bardzo samotnych dniach życia, jeśli:

  1. Masz ukończone 18 lat
  2. Jesteś dyspozycyjny
  3. Liczy się dla Ciebie drugi człowiek,
  4. Los porzuconego dziecka nie jest Tobie obojętny
  5. Masz predyspozycje do opieki nad dziećmi
  6. Jesteś osobą wrażliwą, cierpliwą i serdeczną

Bycie wolontariuszem "Terapii Sercem" może być świetnym pomysłem dla par, które zastanawiają się nad adopcją dziecka i nie są pewni swojej decyzji.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt na adres e-mail : sosnowska@gpsk.ump.edu.pl

Inspiracją do uruchomienia w Szpitalu programu "Terapii Sercem" jest film Anny Zoll "Heart Therapy" !

„Maleńkie noworodki, odrzucone lub odebrane naturalnym rodzinom, a niekiedy chore dzieci, których rodzice mieszkają daleko od szpitala, też potrzebują ciepła, dotyku, dźwięku i miłości. My możemy im to podarować – to nic nie kosztuje – wszystko co możemy dać to siebie, nasz czas, naszą czułość, nasze serce. Nie znaczy to, że my nic nie dostaniemy. Obcowanie z tymi maleńkimi, bezbronnymi tak cudnie może nasz uskrzydlić i nadać wartość oraz sens życia. ”
- mówi Anna Zoll, której 3min. film „Heart Therapy” wygrał na Festiwalu Filmowym w Cannes 2018 w Nespresso Talents i stał się inspiracją do stworzenia Programu Terapii Sercem w Fundacji HTM – Heart Therapy Movement.


Film”Heart Therapy” został nakręcony w naszym Szpitalu i jesteśmy pierwszym Szpitalem, który rozpoczął Terapie Sercem.

Zapraszamy do obejrzenia!